Indoor Endurance Programming to metoda treningu wykorzystywana w treningu crossfitowym, bazująca na precyzyjnym  angażowaniu trzech  systemów energetycznych w naszym ciele: fosfagenowego, glikolizy tlenowej i beztlenowej oraz tlenowej

Podstawowym celem treningu Indoor Endurance Programming jest podniesienie pułapu beztlenowego i tlenowego, a także zwiększenie poziomu zdolności buforowania kwasu mlekowego, przez dobór odpowiednich ćwiczeń oraz właściwych przerw pomiędzy nimi.

Indoor Endurance Programming bazuje na czterech filarach: bieganie na bieżni lub na wolnym powietrzu, wiosłowanie na ergometrze, jazda na Assault Bike oraz szerokiej bazie ćwiczeń gimnastycznych i dwuboju olimpijskiego wykorzystywanych min.: w crossficie.

Z Indoor Endurance Programming obecnie  korzystają najlepsi Polscy Crossfiterzy i Crossfiterki jako podstawowy system w treningu crossfitowym w przygotowaniach do CrossFit  Regionalas i CrossFit Games.

Program treningowy Indoor Endurance Programming adresowany jest nie tylko do zaawansowanych zawodników, ale również do początkujących i średnio zaawansowanych z naciskiem na grupę wiekową masters: + 35 lat