jaJestem trenerem CrossFit (CF-L1) , licencjonowanym trenerem CrossFit Endurance oraz Aerobiccapacity by Chris Hinshaw, a także trenerem Indoor Rowing Trainer ( oficjalny trener Ergo Concepta) – specjalizacja ergometr wioślarski.

Od lat zajmuję się sportem jako zawodnik i trener. Uprawiałem wiele dyscyplin sportowych i startowałem w zawodach na poziomie ogólnopolskim. Ostatnie lata poświęciłem biegom Ultra oraz CrossFitowi. Te dwie rzeczy zmieniły całkowicie moją optykę postrzegania wysiłku fizycznego, przygotowania motorycznego oraz treningu. Dwie różne dyscypliny, dwa różne dominujące systemy energetyczne w trakcie wysiłku.

Na bazie moich wieloletnich doświadczeń i obserwacji, literatury oraz opracowań dotyczących wysiłku fizycznego w sporcie oraz  po konsultacjach z trenerami różnych dyscyplin sportowych, od tych czysto siłowych po wytrzymałościowe, stworzyłem Indoor Endurance Programming, – metodę treningową w treningu crossfitowym oraz w przygotowaniu motorycznym , bazującą na dobieraniu odpowiedniej intensywności ćwiczeń, czasu trwania i przerw między powtórzeniami oraz seriami. Treningi opieram na czterech filarach: bieganie na bieżni TrueForm Run (łezka) lub na wolnym powietrzu, wiosłowanie na ergometrze/ Skierg, jazda na Assault Bike/ Bikeerg, a także praca z wykorzystaniem wolnych ciężarów.

Więcej o samej metodzie znajdziecie [tutaj].

Obecnie z programu treningowego  Indoor Endurance Programmingj korzystają najlepsi w Polsce crossfiterzy, a także zawodnicy MMA oraz Judo.  Według planu Indoor Endurance Programming ćwiczy wielu biegaczy czy triathlonistów w przygotowaniach do sezonu.

Tutaj znajdziesz listę zawodników wchodzących w skład team Indoor Endurance Programming

Czas  wolny przeznaczam przede wszystkim na administrowanie serwisem Strefawod.pl, który poświęcony jest CrossFitowi w Polsce i na świecie. Na bieżąco śledzę materiały z zakresu żywienia w sporcie, a także te dotyczące nowych metod treningowych.

Grzegorz –

CEO Indoor Endurance Programming
CrossFit Level 1 Trainer
CrossFit Endurance Trainer
CrossFit Aerobic Capacity Trainer
Indoor Rowing Trainer ( oficjalny trener Ergo Concepta)

„Strenght is Important but endurance is everything”